ÜMİT KOŞKANÖzgeçmiş

1972 İstanbul doğumlu olan Ümit Koşkan, Notre Dame de Sion Fransız Kolejinin ardından İstanbul Üniversitesi’nde Ekonomi eğitimi aldı.

Henüz üniversite yıllarında finans alanında çalışmaya başlayan Koşkan, başarı hikayeleri ile dolu 20 yılı aşkın bir kariyerin ardından kendi işini kurmayı seçenlerden.

Kariyer hayatı boyunca Hewlett Packard, CarrefourSA, Sensormatic Elektronik Güvenlik, Borusan Makina ve General Electric  Medikal vb. firmalarda muhasebe, finans, satınalma, dış ticaret, satış operasyon, ticari proje yönetimi, lojistik yönetimi gibi şirket için kritik öneme sahip uzmanlık alanlarında çalıştı.

İleri düzeyde İngilizce ve Fransızca bilgisi olan Masalcı, General Electric Healthcare firmasının Birleşik Arap Emirlikleri ofisinde çalıştığı bir buçuk yıl gibi kısa sayılabilecek bir sürenin sonunda, iki büyük ödülle ülkesine döndü. En İyi Proje Yöneticisi ve En İyi Satış Operasyon Uzmanı olarak aldığı ödüller, başarılı ve çalışkan bir iş kadını olduğunun altını bir kez daha çizdi.

Son çalıştığı işyeri olan İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birliklerinde Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yaptı. Muhasebe Finans ve İnsan Kaynakları departmanlarını da içeren farklı görev tanımlarına sahip çok sayıda iş birimini, altısı yönetici olmak üzere yaklaşık 80 kişilik bir ekibi yönetti. 6 yıl çalıştığı kurumda çeşitli sektörlerden üye ihracatçı firmaların sürdürülebilir ihracatını arttırmak üzere birçok hedef pazarda fuar, ticaret heyeti ve benzeri etkinliklerin düzenlenmesinde yönetici olarak görev aldı.

Kurumsal hayatta edinilebilecek en yüksek mertebelerden birine erişen Ümit Koşkan, kendi işinin hayalini kurmaya başladığı zamanda ActionCOACH ile tanıştı.

Şimdi kurumsal hayatta ve kamu alanında edindiği tüm bilgi birikimi ve tecrübesini kendi işine yansıtmaya hazır ve İstanbul’daki işletme sahiplerinin hayallerini ActionCOACH ile gerçekleştiriyor.