ORXAN ISAYEVÖzgeçmiş

Orxan Isayev, 1985 yılında Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de doğdu. Lisans derecesini İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümünde, yüksek lisansını ise Uluslararası Ticaret alanında tamamladı. İlk doktorasını Uluslararası İlişkiler alanında başlatan Isayev, daha sonra Pazarlama alanında devam ettirdi.

10 yıla yakın süre ile Almanya merkezli Bosch and Siemens Home Appliances GmbH's şirketinde pazarlamadan operasyona, satıştan bölge direktörlüğüne kadar birçok alanda deneyim kazandı. 

Girişimci olarak 2014 yılında Tutyakala.com sitesini kurdu. Eş zamanlı olarak akademik kariyerini de devam etdirdi. WORLDEF Business School genel müdürü olarak İstanbul Ticaret Üniversitesinde ilk defa E-İhracat Mini MBA programını başlattı. 
Akıcı bir şekilde rusça, ingilizce ve türkçe dillerini konuşan Isayev’in uzmanlık alanı e-ihracat ve sınır ötesi e-ticarettir. “E-İhracatın Hocası” olarak bilinmektedir. 

Hali hazırda, WORLDEF bünyesinde WBS CEO’su olarak görev yapmaktadır. Ayrıca uluslararası influencer marketing platformu olan Keepface DMCC şirketinin Türkiye Yönetici Ortağıdır. 
2019 Nisan ayında “A’dan Z’ye E-İhracat” ve 2020 Kasım ayında ise “Ticarette ve Dijital Dönüşüm ve E-Ticaret” isimli kitapları yayınlanmıştır.