AYŞEGÜL GÜNGÖRÖzgeçmiş

Hazine ve sermaye piyasalarında, yatırım ürünleri, yatırım fonlarının yönetimi ve müşteri portföylerinin yönetimi konularında 11 yıl çalışan Ayşegül Güngör, kariyerine 1989 yılında TEB’de başladı. 1991 ve 1995 yılları arasında Credit Lyonnais S.A., Türkiye Şubesi’nde sermaye piyasası bölüm yöneticiliği görevlerinde bulundu. 1995 yılında Demirbank’a katılarak yatırım bankacılığı departmanında çalışmaya başladı. Daha sonra genel müdür yardımcılığını yaptığı Demir Yatırım ve Menkul Kıymetler A.Ş.’nin oluşum sürecinde yer aldı. 

2001 yılında kurucusu ve genel müdürü olduğu Minerva Eğitim ve Danışmanlık A.Ş.’nin kuruluşundan beri hazine, sermaye piyasaları, yatırım ürünleri, bankacılık ürünlerinin pazarlaması ve satışı, müşteri ilişkileri yönetimi, stratejik yönetim, innovasyon konularında eğitimler vermektedir. Bugüne kadar birçok şirkette yeniden yapılanma, liderlik gelişimi ve stratejik yönetim konularında uzun vadeli projelerde yer almış ve projeleri yönetmiştir. 2017 yılında Anadolu Üniversitesinde Sosyoloji lisans eğitimini tamamlamıştır.  Victor Frankl Ensitütüsünden Logoterapi eğitmeni sertifikasına sahiptir.

2018 yılında Gülden Akdemir ile birlikte liderlik ve yönetim becerilenin bir şirkette nasıl uygulanması gerektiği konusunun derinlemesine incelendiği GÖRÜNMEZ İPLER adında iş romanı tarzında bir kitap yazdı. İnkılap Kitapevinden çıkan 2 x 2=5 (Satışçı Değil Danışman Olmalı) isminde Ayşe Bengü Çolakoğlu ile birlikte kaleme aldığı bir kitabı da bulunmaktadır.
Ayrıca düzenli olarak blogunda yazılar yazmaktadır www.kariyeryolum.com. Yazıları İçerik Fabrikası aracıyla başta Zorlu dergi olmak üzere çeşitli kurum içi dergilerde yayınlamaktadır.