CEYHUN YEŞİLŞERİTÖzgeçmiş

1982 Yılında lisansını İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi'nden aldıktan sonra akademik çalışmalarını İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslararası İşletmecilik Bölümünde sürdüren Yeşilşerit, birçok yurtiçi ve yurtdışı eğitimleri ile akademik yaşamını zenginleştirdi. Bunların arasında, İşletme İktisadı Enstitüsü İşletmecilik Uzmanlaşma, ITC Cenevre Trade Tutor, Pipelife Business School eğitimleri öne çıkanlardır.

1982 yılında başladığı profesyonel iş yaşamının bir bölümünü yurtdışında çalışarak geçirdi (Irak, Suudi Arabistan, ABD ve Rusya Federasyonu). 1996 Mart ayından 2009 Aralık ayına kadar 13 yıl uzun bir dönem Güney Avrupa Bölge İş Geliştirme Müdürlüğünü de yaptığı Pipelife International Holding'in Türkiye'deki yatırımı olan Arılı Plastik A.Ş.de çalışmıştır. Profesyonel yaşamı boyunca çalıştığı şirketlerin teknik hariç tüm bölümlerde yönetici olarak görev alan Yeşilşerit, ITC’nin Ulusal Danışmanı olarak Türk İhracatçılar Meclisi eğitimi projesi de dahil olmak üzere İGEME, İSO, İMMİB,

ATSO, GTO, KUTSO, ATO, GATO, Orta Anadolu İhracatçılar Birliği ve Ege İhracatçılar Birliğinin birçok eğitimlerinde eğitmen olarak görev aldı.

Konuk yazar olarak Haber Türk Gazetesi ve çeşitli Gazete ve dergilerde de Dış Ticaret, Pazarlama, Satış, Eğitim ve Kariyer Planlama konularında yazıları ve röportajları yayınlanmıştır. Uzun yıllar çalıştığı şirketleri temsilen katıldığı Dış Ekonomik İlişkiler Kurulunun özellikle Bağımsız Devletler Topluluğu ile yapılan yurtiçi ve yurtdışı İş Konseyleri toplantılarında görev almıştır. 2006 Yılından buyana İstanbul Ticaret Odası’nın İhracata İlk Adım Projesi’nde 10 Etap boyunca, 2015 e dek İTO Danışmanı olarak görev yapmıştır. 2011 Yılı başından itibaren T.C. Ekonomi Bakanlığı tarafından “URGE” tebliği çerçevesinde “Uzman Eğitmen/Danışman” olarak akredite edilen Yeşilşerit, bu kapsamda birçok işbirliği kurumu ile “İhtiyaç analizi”, “Proje kapsamı eğitimler” gerçekleştirmektedir.

Yeşilşerit, “Dış Ticaret, Uluslararası Pazarlama, Pazarlama Stratejileri, İleri Satış Teknikleri, Etkin İletişim ve Müzakere Teknikleri, Kurumsallaşma, Satınalma, Tedarik Zinciri Yönetimi” konularında Eğitmen/Danışman olarak bilgi ve deneyimlerini Rönesans çatısı altında paylaşmaktadır.