RIZA İNCECİKÖzgeçmiş

1971 Denizli doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Denizli ‘de tamamlayan İncecik, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde lisans öğrenimini tamamlamıştır. O zamanki ismi ile Gümrük Müsteşarlığının açmış olduğu merkezi sınavı kazanarak “Gümrük Muayene Memuru” olarak kamu görevine başlayan İncecik, bu görevinden 2000 yılında istifa ederek TUSAŞ’ta “Gümrük Uzmanı” olarak göreve başlamıştır.

Yıllar içinde TUSAŞ’ta “İthalat- İhracat Uzmanı”,  İthalat Lideri ve İthalat Şefi olarak iş yaşantısını sürdürmüştür. Kuruma katkıları nedeniyle bir kez Yönetim Kurulu Özel Ödülü, bir kez Genel Müdürlük Özel Ödülü ve iki kez de öneri özel ödülü ile ödüllendirilmiştir. TUSAŞ’ta; Dış Ticaret Uygulamalarının Kurumsal Kaynak Yönetimi  (ERP) kapsamına alınması, gümrüklü depoların açılması-işletilmesi konularında önemli çalışmalar yapmış, TUSAŞ’ın savunma ve havacılık sanayii firmaları içinde Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası (YYS) alan ilk firma olmasını sağlayan ekibin koordinatörlüğünü yapmıştır.

Mevcutta TUSAŞ’ta Tedarik ve Sözleşmeler Yönetimi Müdürlüğünde, İthalat ve İhracat Şeflikleri Yöneticisi olarak toplam 26 kişilik ekibi ile kuruluşun Dış Ticaret işlemlerini yürüterek kariyerine devam etmektedir.

”Yönetim ve Organizasyon” dalında Yüksek Lisansı olan ve TOBB ETÜ-TUSAŞ Akademi ortaklığında yürütülen MBA Programını tamamlamış bulunan İncecik, evli ve 2 çocuk babasıdır.