NECİL BEYKONTÖzgeçmiş

Kadıköy Anadolu Lisesinden sonra Boğaziçi Üniversitesi İşletme Faltesinden Lisans ve Yüksek Lisans dereceleri ile mezun oldu. İkinci Yüksek Lisans diplomasını ABD Indiana Üniversitesinden MBA programını tamamlayarak aldı.

 

Uluslararası satış, ticaret ve temsilcilik konularında dünyaca tanınmış çok uluslu firmalarda 14 yıl çalıştı. Amerikan-Alman ortaklığı Primary Industries ve daha sonra Mitsuide Dış Ticaret Yöneticili yaptı. Bu çalışma döneminde ABD, Batı Avrupa, Uzak Doğu ve Japonya ile rk firmaları arasındaki ticari faaliyetleri gerçekltirerek önemli deneyimler kazandı.

 

ABD, Avrupa ve Orta Doğu pazarlarında varlık göstermesine katkıda bulunduğu Türk firmalanda İhracat Müdüolarak görev yaptı. Bu ülkelerde yaptığı yoğun gezilerinde satış, pazarlama ve ihale süreçleri konularında çalışarak uluslararası müzakerelerini yönetti. Yurtdışı fuar ve konferans organizasyonlarına liderlik etti.

 

Yirmi yılı aşkın profesyonel deneyiminin tamamını uluslararası platformlarda edinen Necil Beykont2005 yılından bu yana kendi hazırladığı itimleri kurumsal katılımcılara vermekte, uluslararası ticaret ve netim danışmanlığı yapmaktadır.

 

2009 ve 2010da İstanbul Bilgi Üniversitesinde Lisans ve Bahçehir Üniversitesinde MBA programlarında müzakere derslerinin başlamasını sağladı. Halen Bahçeşehir Üniversitesinin Öğretim Görevlileri arasındadır.

 

Kazandıran Müzakere kitabının yazarıdır. (Kuraldışı yayınları, Ekim 2020)