DR. FATİH ANILÖzgeçmiş

Dr. Fatih ANIL, İTÜ ‘de İşletme Yüksek Lisansını, Amsterdam Üniversitesi’nde Ekonomi Yüksek Lisansını ve Marmara Üniversitesi’nde Üretim Yönetimi ve Pazarlama alanında Doktorasını tamamladıktan sonra, çalışma hayatına İktisadi Kalkınma Vakfı’nda Ekonomist, AB Uzmanı olarak başladı. Daha sonra Beymen’de Finansman ve Ticaret Müdürü, Orjin Holding firmalarından Elements Tekstil’de Genel Müdür ve 2008-2013 yıllarında Orka Holding’de Genel Müdür olarak görev aldı. Anadolu Sigorta bağımsız yönetim kurulu üyesidir.

‘Yeni Nesil İş Modeli-Pazarlama 5.0’ ve ‘Pazarlamadan Perakendeye ‘isimli kitaplarının yanı sıra İstanbul Sanayi Odası tarafından yayınlanmış "Sanayi Firmalarında Ortak Ölçek Tuzağı" isimli çalışması bulunmaktadır.

Bilgi Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi (Buyem) gibi üniversitelerde yüksek lisans sınıflarında Yönetim, Pazarlama gibi konularda ve Nişantaşı Üniversitesi’nde Öğretim Üyesi olarak lisans ve yüksek lisans sınıflarında ders vermektedir. Çeşitli Şirketlere pazarlama yönetim gibi konularda kurumsal eğitimler vermekte ve yönetim danışmanı olarak desteklemektedir. Ekonomist olarak Bloomberg, Ekotürk, CNN Gibi kanallarda gündemi değerlendirmektedir.