PANDEMİ DÖNEMİNDE KAYGI VE SÜREÇ YÖNETİMİ ONLINE EĞİTİMİ

COVİD-19 diye tanımlanan Koronavirüs salgını hızlı bir şekilde yayılarak kısa sürede pandemiye dönüşmüş, uluslararası ve ulusal çabalarla az hasarla süreç atlatılmaya çalışılmaktadır. Salgına yönelik çalışmalar sağlık alanında tüm hızıyla devam ederken salgının ekonomik, sosyolojik, psikolojik etkileri üzerine birçok çalışma yürütülmektedir. 

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de etkisini göstermekte olan Koronavirüs karşısında alınan fiziksel önlemlerin yanı sıra, psikolojik olarak da bu salgın ile başa çıkabilmek için neler yapılabilir? 

Bu süreç hepimizi yakından ilgilendiriyor. Hayatlarımızı birçok açıdan değiştirdi ve değiştirmeye devam ediyor. Birden bire hayatımıza girip önlenemez ve çaresizlik hissi yaratacak bir durumla karşılaşınca herkes aynı ortak davranışlarda bulunuyor ve hepimiz ilk kez böyle bir durumla karşılaştığı için tecrübemizin olmadığı bir noktadan zayıf yönümüzden yakalanıyoruz bu da panik ve kaygı eşiğimizi yükseltiyor beraberinde. 

Kişisel Gelişim ve İletişim Uzmanı, Radyo Sunucusu, TEDx Konuşmacısı Özgür Aksuna Özgür AKSUNA'nın sunumuyla Pandemi Döneminde Kaygı ve Süreç Yönetimi Eğitimi 25 Nisan 2020 tarihinde Zoom-Webinar uygulaması üzerinden online olarak gerçekleştirilmiştir. 122 kişinin katıldığı eğitimde salgının oluşturduğu kaygıyı kontrol altında tutma ve süreçte işlerliğin devamının sağlanması konularında bilgi verilmiştir.

Anlatım ve sunum akabinde Kişisel Gelişim ve İletişim Uzmanı, Radyo Sunucusu, TEDx Konuşmacısı Özgür AKSUNA katılımcıların sorularını cevaplandırmıştır.