ETKİNLİKLER/HABERLER/DUYURULAR

MUAMMER ÜNLÜ İLE ULUSLARARASI KARA YOLU YÜK TAŞIMACIĞI KURALLARI VE KULLANILAN EVRAKLAR

Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND), Eğitimlerden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi ve Eğitim Merkezi Müdürü, Muammer ÜNLÜ’nün anlatımı ve sunumu ile "Uluslararası Kara Yolu Yük Taşımacılığı Kuralları ve Kullanılan Evraklar” webinarı 18 Mayıs 2022 Çarşamba günü saat 14:00'te Zoom-Webinar uygulaması üzerinden çevrim içi olarak, 154 kişinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir. ​

Detaylar

OAİB GENEL SEKRETERLİĞİ ÇORUM İLİ KATILIM BELGELİ İHRACAT EĞİTİMİ İKİNCİ HAFTA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliğimiz organizasyonunda, Çorum İl ve İlçelerinde yerleşik iş çevrelerine yönelik olarak 10/05/2022-07/06/2022 tarihleri arasında, 5 haftalık ve her hafta Salı günü 10:00-15:00 saatleri arasında, Çorum Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Teknokent) Konferans Salonunda gerçekleştirilecek “Çorum İli Katılım Belgeli İhracat Eğitim Programı”’nın ikinci hafta programı, 17/05/2022 Salı günü Saat : 10:00-15:00’te, Hazine Başkontrolörü Rıfat Bülent DEMİRBAĞ ve Gediz GÜLŞEN'in sunum ve anlatımlarıyla gerçekleştirilmiş olup, eğitime 68 kişi katılmıştır.

Detaylar

UTKU UYMAZ, BÜLENT ERYILMAZ VE BUSE BOĞAZ İLE E-İHRACAT VE LOJİSTİK YÖNETİMİ

Horoz Lojistik A.Ş. e-ihracat direktörü Utku UYMAZ’ın, Bülent ERYILMAZ'ın ve Buse BOĞAZ'ın anlatımları ve sunumları ile " E-İhracat ve Lojistik Yönetimi” webinarı 12 Mayıs 2022 Perşembe günü saat 14:00'te Zoom-Webinar uygulaması üzerinden çevrim içi olarak, 128 kişinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Detaylar

BÜLENT SÖZER İLE ULUSLARARASI DENİZ YOLU YÜK TAŞIMACILIĞI KURALLARI VE KULLANILAN EVRAKLAR

Piri Reis Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi, Deniz Hukuku Araştırma Merkezi Müdürü, Prof. H.C. Dr. Bülent SÖZER’in anlatımı ile "Uluslararası Deniz Yolu Yük Taşımacılığı Kuralları ve Kullanılan Evraklar” webinarı 11 Mayıs 2022 Çarşamba günü saat 14:00'te Zoom-Webinar uygulaması üzerinden çevrim içi olarak, 150 kişinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Detaylar

OAİB GENEL SEKRETERLİĞİ ÇORUM İLİ KATILIM BELGELİ İHRACAT EĞİTİMİ İLK HAFTA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliğimiz organizasyonunda, Çorum İl ve İlçelerinde yerleşik iş çevrelerine yönelik olarak 10/05/2022-07/06/2022 tarihleri arasında, 5 haftalık ve her hafta Salı günü 10:00-15:00 saatleri arasında, Çorum Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Teknokent) Konferans Salonunda gerçekleştirilecek “Çorum İli Katılım Belgeli İhracat Eğitim Programı”’nın ilk hafta programı, 10/05/2022 Salı günü Saat : 10:00-15:00’te, Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Erdem ÇENESİZ’in açılış konuşması, OAİB Genel Sekreteri Özkan AYDIN ve OAİB İhracat Uygulamaları ve Üyelik Şube Müdürü Özlem YILDIZ KARACA’nın sunum ve anlatımlarıyla gerçekleştirilmiş olup, eğitime 63 kişi katılmıştır.

Detaylar

ANKARA İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ UZMANLARI İLE DIŞ TİCARETLE İLGİLİ İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜKLERİNCE YERİNE GETİRİLEN HİZMETLER

Ankara İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Uzmanlarının anlatımları ve sunumlarıyla "Dış Ticaretle İlgili İl Tarım ve Orman Müdürlüklerince Yerine Getirilen Hizmetler” webinarı 28 Nisan 2022 Perşembe günü saat 14:00'te Zoom-Webinar uygulaması üzerinden çevrim içi olarak, 52 kişinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Detaylar

TANER BALTACI İLE FİNANSÇI OLMAYANLAR İÇİN FİNANSMAN YÖNETİMİ

TİM-TEB Girişim Evi İş Birliği, Taner BALTACI’nın anlatımı ve sunumuyla "Finansçı Olmayanlar İçin Finansman Yönetimi” webinarı 27 Nisan 2022 Çarşamba günü saat 14:00'te Zoom-Webinar uygulaması üzerinden çevrim içi olarak, 116 kişinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Detaylar

DENİZ ERDEM VE VUSLAT ERSAN İLE İGE KEFALETİYLE TÜRK EXİMBANK KREDİ KULLANMA SÜRECİ VE TÜRK EXİMBANK SİGORTA PROGRAMLARI

Türk Eximbank Uzmanları, Deniz ERDEM ve Vuslat ERSAN'ın anlatımları ve sunumlarıyla, "İGE Kefaletiyle Türk Eximbank Kredi Kullanma Süreci ve Türk Eximbank Sigorta Programları” webinarı 26 Nisan 2022 Salı günü saat 14:00'te Zoom-Webinar uygulaması üzerinden çevrim içi olarak, 69 kişinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Detaylar

HAN MAVİ İLE DIŞ TİCARETTE ISPM-15 UYGULAMALARI ​

Ankara Zirai Karantina Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Han MAVİ’nin anlatımı ve sunumuyla "Dış Ticarette ISPM-15 Uygulamaları” webinarı 21 Nisan 2022 Perşembe günü saat 14:00'te Zoom-Webinar uygulaması üzerinden online olarak, 76 kişinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Detaylar

TİCARET BAKANLIĞI UZMANLARI İLE TİCARET POLİTİKASI SAVUNMA ARAÇLARI VE İHRACATIMIZA, İTHALATIMIZA ETKİLERİ

Ticaret Bakanlığı Uzmanlarının anlatımları ve sunumlarıyla "Ticaret Politikası Savunma Araçları ve İhracatımıza, İthalatımıza Etkileri” webinarı 20 Nisan 2022 Çarşamba günü saat 14:00'te Zoom-Webinar uygulaması üzerinden online olarak, 108 kişinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Detaylar

İDİL YAVUZ AKTAŞ İLE DIŞ TİCARETTE ULUSLARARASI GÖZETİM UYGULAMALARI

Ticaret Bakanlığı Ticaret Uzmanı, İdil Yavuz AKTAŞ’ın anlatımı ve sunumuyla "Dış Ticarette Uluslararası Gözetim Uygulamaları” webinarı 14 Nisan 2022 Perşembe günü saat 14:00'te Zoom-Webinar uygulaması üzerinden online olarak, 110 kişinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Detaylar

RENAN AYDINOĞLU, HALİL ÇETİNALP VE SAMİ YAŞAR İLE DIŞ TİCARETTE E-FATURA, E-ARŞİV VE DİĞER ELEKTRONİK UYGULAMALAR

Gelir İdaresi Başkanlığından, Renan AYDINOĞLU, Halil ÇETİNALP ve Sami YAŞAR’ın anlatımı ve sunumuyla "Dış Ticarette E-Fatura, E-Arşiv ve Diğer Elektronik Uygulamalar" webinarı, 7 Nisan 2022 Perşembe günü saat 14:00'te Zoom-Webinar uygulaması üzerinden online olarak, 153 kişinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Detaylar

E-TİCARET VE E-TİCARETE VERİLEN DESTEKLER

Levent ELMAS ve Selda KEZER'in anlatımları ve sunumlarıyla OAİB Genel Sekreterliği 2021-2022 Dönemi Katılım Belgeli Dış Ticaret Eğitim Programının 30. Haftası kapsamında "E-Ticaret ve E-Ticarete Verilen Destekler” webinarı 6 Nisan 2022 Çarşamba günü saat 14:00'te Zoom-Webinar uygulaması üzerinden online olarak, 152 kişinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir. ​

Detaylar

AHMET ATASORKUN İLE GÜMRÜKLERDE CEZAİ HÜKÜMLER VE UYGULAMALARI

Ticaret Bakanlığı, Gümrükler Genel Müdürlüğü Ticaret Uzmanı Ahmet ATASORKUN'un anlatımı ve sunumuyla "Gümrüklerde Cezai Hükümler ve Uygulamaları" webinarı, 31 Mart 2022 tarihinde saat 14:00'te Zoom-Webinar uygulaması üzerinden online olarak, 169 kişinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Detaylar

BURAK BİLGİN KAYA İLE TURQUALITY VE MARKA DESTEKLERİ

OAİB Genel Sekreterliği 2021-2022 Dönemi Katılım Belgeli Dış Ticaret Eğitim Programının 29. Haftası kapsamında, OAİB Genel Sekreterliği Turquality Şubesi Uzmanı Burak Bilgin KAYA’nın anlatımı ve sunumuyla, "Turqualıty ve Marka Destekleri” webinarı 30 Mart 2022 tarihinde saat 14:00'te Zoom-Webinar uygulaması üzerinden çevrim içi olarak, 155 kişinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir. ​

Detaylar

DENİZ ERDEM VE VUSLAT ERSAN İLE İGE KEFALETİYLE TÜRK EXİMBANK KREDİ KULLANMA SÜRECİ VE TÜRK EXİMBANK SİGORTA PROGRAMLARI

Türk Eximbank Uzmanları, Deniz ERDEM ve Vuslat ERSAN'ın anlatımları ve sunumlarıyla, "İGE Kefaletiyle Türk Eximbank Kredi Kullanma Süreci ve Türk Eximbank Sigorta Programları” webinarı 29 Mart 2022 Salı günü saat 14:30'da Zoom-Webinar uygulaması üzerinden çevrim içi olarak, 114 kişinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Detaylar

DR. SADİ BOĞAÇ KANADLI İLE ANTREPO REJİMİ UYGULAMALARI

Ticaret Bakanlığı, Gümrükler Genel Müdürlüğü Ticaret Uzmanı Dr. Sadi Boğaç KANADLI’nın anlatımı ve sunumuyla "Antrepo Rejimi Uygulamaları" webinarı, 24 Mart 2022 tarihinde saat 14:00'te Zoom-Webinar uygulaması üzerinden online olarak, 106 kişinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Detaylar

NEŞE TURABIK BÜYÜKGÖZ, SİMLA GARİP KAYA VE OĞUZ AKKAYA İLE İHRACATA YÖNELİK DEVLET YARDIMLARI

OAİB Genel Sekreterliği 2021-2022 Dönemi Katılım Belgeli Dış Ticaret Eğitim Programının 28. Haftası kapsamında, OAİB Genel Sekreterliği Devlet Yardımları Şubesi Şefleri, Neşe TURABIK BÜYÜKGÖZ, Simla GARİP KAYA ve Uzman Oğuz AKKAYA’nın anlatımı ve sunumlarıyla, "İhracata Yönelik Devlet Yardımları” webinarı 23 Mart 2022 tarihinde saat 14:00'te Zoom-Webinar uygulaması üzerinden çevrim içi olarak, 207 kişinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Detaylar

BURCU ÖZERGÜL ÇOLAK İLE DIŞ TİCARETTE MENŞE KAVRAMI, ÖNEMİ, PAMK VE PAAMK SİSTEMLERİ

Ticaret Bakanlığı, Ticaret Uzmanı Burcu ÖZERGÜL ÇOLAK'ın anlatımı ve sunumuyla "Dış Ticarette Menşe Kavramı, Önemi, PAMK ve PAAMK Sistemleri" webinarı, 22 Mart 2022 tarihinde saat 14:00'te Zoom-Webinar uygulaması üzerinden online olarak, 232 kişinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Detaylar

ESRA ARDA İLE DAHİLDE İŞLEME REJİMİ

OAİB Genel Sekreterliği 2021-2022 Dönemi Katılım Belgeli Dış Ticaret Eğitim Programının 27. Haftası kapsamında, OAİB Genel Sekreterliği Şube Müdürü Esra ARDA’nın anlatımı ve sunumuyla, "Dahilde İşleme Rejimi” webinarı 16 Mart 2022 tarihinde saat 14:00'te Zoom-Webinar uygulaması üzerinden online olarak, 218 kişinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir. ​

Detaylar

SGS SUPERVİSE GÖZETME ETÜD KONTROL SERVİSLERİ A.Ş. İŞ BİRLİĞİ VE SILA KILIÇ İLE KARBON AYAK İZİ HESAPLAMA

SGS Supervise Gözetme Etüd Kontrol Servisleri A.Ş. iş birliği ve Sıla KILIÇ’ın anlatımı ve sunumuyla "Karbon Ayak İzi Hesaplama” webinarı 15 Mart 2022 tarihinde saat 14:00'te Zoom-Webinar uygulaması üzerinden online olarak, 155 kişinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir. ​

Detaylar

EXİMBANK YETKİLİLERİ İLE İGE KEFALETİYLE TÜRK EXİMBANK KREDİ KULLANMA SÜRECİ VE TÜRK EXİMBANK SİGORTA PROGRAMLARI

Türk Eximbank yetkililerinin (Funda BAYDAR (Türk Eximbank- İç Anadolu Bölge Müdürü) Burcu Gökçe YILMAZ AKIN (Türk Eximbank- İç Anadolu Bölge Müdürlüğü Sigorta Müdür Yrd.), Sadiye YILDIZ (Türk Eximbank-Ankara Şube Müdürü)) anlatımı ve sunumuyla "İGE Kefaletiyle Türk Eximbank Kredi Kullanma Süreci ve Türk Eximbank Sigorta Programları” webinarı 14 Mart 2022 Pazartesi günü saat 14:30'da Zoom-Webinar uygulaması üzerinden çevrim içi olarak, 107 kişinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Detaylar

TAHSİN TOSUN İLE GÜMRÜKLERDE E-BELGE UYGULAMALARI

Ticaret Bakanlığı, Ticaret Uzmanı Tahsin TOSUN’un anlatımı ve sunumuyla " Gümrüklerde E-Belge Uygulamaları” webinarı, 10 Mart 2022 tarihinde saat 14:00'te Zoom-Webinar uygulaması üzerinden online olarak,148 kişinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir. ​

Detaylar

NEDİM NARLI İLE ULUSLARARASI TİCARETİN FİNANSMANI, ALTERNATİF FİNANSMAN TEKNİKLERİ

Nedim NARLI’nın anlatımı ve sunumuyla OAİB Genel Sekreterliği 2021-2022 Dönemi Katılım Belgeli Dış Ticaret Eğitim Programının 26. Haftası kapsamında " Uluslararası Ticaretin Finansmanı, Alternatif Finansman Teknikleri” webinarı 9 Mart Ocak 2022 tarihinde saat 14:00'te Zoom-Webinar uygulaması üzerinden online olarak, 143 kişinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir. ​

Detaylar

FATMA DEMİRCİ İLE DIŞ TİCARETLE İLGİLİ TİCARET BAKANLIĞI BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİNCE YERİNE GETİRİLEN UYGULAMALAR

Ticaret Bakanlığı Orta Anadolu Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü Şube Müdürü V. Fatma DEMİRCİ’in anlatımı ve sunumuyla "Dış Ticaretle İlgili Ticaret Bakanlığı Bölge Müdürlüklerince Yerine Getirilen Uygulamalar” webinarı, 3 Mart 2022 tarihinde saat 14:00'te Zoom-Webinar uygulaması üzerinden online olarak, 97 kişinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Detaylar

GİZEM ALYAZICI KILIÇ VE VUSLAT ERSAN İLE EXİMBANK KREDİ VE SİGORTA PROGRAMLARI

Gizem ALYAZICI KILIÇ’ın ve Vuslat ERSAN’ın anlatımı ve sunumuyla OAİB Genel Sekreterliği 2021-2022 Dönemi Katılım Belgeli Dış Ticaret Eğitim Programının 25. Haftası kapsamında " EXİMBANK Kredi ve Sigorta Programları” webinarı 2 Mart 2022 tarihinde saat 14:00'te Zoom-Webinar uygulaması üzerinden online olarak, 126 kişinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Detaylar