PAMUK DİLAN ÖZYÜREK İLE İHRACATTA HEDEF MÜŞTERİ BELİRLEME YÖNTEMLERİ

“İhracatta Hedef Müşteri Belirleme Yöntemleri" webinarı, Pamuk Dilan ÖZYÜREK’in (OAİB Genel Sekreterliği - Uzman Yardımcısı) anlatımı ve sunumuyla 25 Ocak 2021 tarihinde saat 14:00’de Webinar-Zoom uygulamasıyla 201 kişinin katılımı ile çevrim içi olarak gerçekleştirilmiştir.


Eğitim kapsamında katılımcılar şu konularda detaylı bilgiye erişme imkanına kavuşmuşlardır.


Bu eğitim ile;


İhracata henüz başlamamış ve yeni başlayan firmalarımız ihracatın temel basamaklarını öğrenirken; kendilerine uygun pazarlara giriş ve hedef müşterilerin belirlenmesi aşamasında önemli bir başlangıç bilgisi edinebilmişlerdir.


Halihazırda ihracat yapan firmalarımız, hedef müşteri belirlenmesine yönelik profesyonel veri inceleme yöntemlerini öğrenerek kendi hedef pazarlarını karşılaştırma, yeni pazarlar öğrenme ve işbu pazarlardaki hedef müşterilerini belirleme yeteneğini geliştirmişlerdir.


Eğitime katılan bütün firmalarımız teknik bilgilere ulaşabilecekleri ücretsiz kaynakların kullanımını, yorumlanmasını öğrendikleri gibi ayrıntılı firma bilgisi ve gümrük beyannamelerinin incelenmesi gibi önemli ve ücretli kaynakların ön izlemesini yapabilmeyi öğrenmişlerdir.


Eğitim sonunda Pamuk Dilan ÖZYÜREK (OAİB Genel Sekreterliği - Uzman Yardımcısı) katılımcıların konuyla ilgili sorularını yanıtlamıştır.


Eğitim web tabanlı olarak anlatılmış olup slayt sunumu yapılmamıştır.


Eğitimin Video Kayıt Linki

 

hedefpazar son.png